Kurmaca

Cotard’s Delusion
Cotard’ın Kuruntusu

Yönetmen/Director : Sonn Shagleeva
Senaryo / Writer : Sonn Shagleeva
Görüntü Yönetmeni/Director of Cinematographer : Valentin Piskun
Kurgu/Editing : Artem Mysin
Müzik/Music : Anastasia Lopatina
Yapımcı/Producer : Sonn Shagleeva
Ülke/Country : Rusya Federasyonu/ Russia Federation

Sinopsis/ Synopsis:

Iliya ve Anna, aralarında ciddi bir yaş farkı bulunan çocuksuz evli bir çifttir. Anna’dan çok daha yaşlı olan Iliya, ona yeni bir koca bulmaya karar verir. Pek çok iknadan sonra Anna, ilk randevusunu başka bir erkekle yapmayı kabul eder.

Iliya and Anna are a childless married couple with a substantial age difference. Iliya being much older than Anna decides to find a new husband for her. After a lot of persuasion Anna agrees to have her first date with another man.

Foto Galeri

Hunting Season
Av Mevsimi

Yönetmen/Director : Dimitris Theocharidis
Senaryo/ Writer : Dimitris Theocharidis
Görüntü Yönetmeni/Director of Photography : Pavlos Lygouris
Kurgu/Editing : Anestis Eralidis
Müzik/Music : Ilias Floudas
Yapımcı/Producer : Ilma Tyrbetari, Evi Minou
Ülke/Country : Yunanistan/ Greece

Sinopsis/ Synopsis:

Nikos kendi halinde bir kişidir. Mali sorunlar yaşayan bir sigorta şirketinde asistan muhasebeci olarak çalışmaktadır. Şirketin baş muhasebecisi ve Nikos’un amiri Bay Alexandridis onun aksine oldukça kabadır ve Nikos’u fazla çalıştırmakta, onu sömürmektedir. Bir gece Nikos, evine dönerken iki kişinin Bay Alexandridis’i tehdit ettiğini görse de olaya müdahale etmez. Bu hareketi onun hayatını değiştirecektir.

Nikos is a low-key man. He works as an assistant accountant at an insurance company that is facing financial problems. The company’s chief accountant and Nikos’ superior, Mr. Alexandridis, is a demanding and rude man who exploits Nikos. One night, on his way home, after work, Nikos stumbles across two men threatening Mr. Alexandridis and decides not to help, leaving him at his own fate. The balance in Nikos’ life changes.

Foto Galeri

Hemnefes
Lifeline: The Brothers Who Hold the Same Breath

Yönetmen/Director : Abdullah Şahin
Senaryo/ Writer : Abdullah Şahin
Görüntü Yönetmeni/Director of Photography : Emre Pekçakar
Kurgu/Editing : Naim Kanat
Müzik/Music : Kaan Boşnak
Yapımcı/Producer : Abdullah Şahin, Halil Kardaş
Ülke/Country : Türkiye/ Turkey

Sinopsis/ Synopsis:

Modern zamanlarda geçen bir Habil ile Kabil hikâyesi. Hayati ve Saffet, balıkçılıkla geçinen iki kardeştir. Saffet eğitimine devam edemese de kendisini tutku ile bağlandığı astronomi ilminde yetiştirmiştir. Ağabeyi Hayati de olabilecek en kısa sürede köşeyi dönmek istemekte, bunu gerçekleştirmek için de bir hazine üzerinde çalışmaktadır. Tek varlıkları olan arabalarını satarlar ve karşılığında bir hazine haritası alırlar. Saffet’in astronomiye olan ilgisi sayesinde hazinenin yerini bulsalar da iki kardeşi bir sürpriz beklemektedir.

A story of Abel Cain set in modern times from a different perspective. Hayati and Saffet are two brothers who live on fishing. Saffet could not continue his education because, but he educated himself in the science of the sky, which he made a passion. While Saffet is convinced, his older brother Hayati is dealing with treasure and turning the corner as soon as possible. They sold their old cars, which are their only assets, and get a treasure map in return. Thanks to Saffet’s interest in astronomy, they find the location of the treasure, but his two brothers await a surprise in the treasure hunt.

Mutton
Koyun Eti

Yönetmen/Director : Hasantha Prabhoothi Dissanayake
Senaryo / Writer : Hasantha Prabhoothi Dissanayake
Görüntü Yönetmeni/Director of Photography : Chinthaka Dumith Bandara
Kurgu/Editing : Anestis Eralidis
Müzik/Music : Miyuru Sangeeth
Yapımcı/Producer : Hasantha Prabhoothi Dissanayake
Ülke/Country : Sri Lanka

Sinopsis/ Synopsis:

Sherina Samson, sekiz aylık hamile bir kadındır. Kocasının evlilik dışı ilişkisini öğrendiğinde kocasına sorar. O konuşamayıp kalır ve sadece kızar. Sonra ikisi için akşam yemeği hazırlar ve arabaya biner ve bir şey için evden çıkar. Yolda arabası küçük bir kazaya karışır ve durumu polise bildirir. Eve döndüğünde kocasını ölü bulur ve durumu polise bildirir. Polis eve geldiğinde bunun bir cinayet olduğunu öğrenir ve kocasını öldüren silahı ararlar. Bu katili bulabilecekler mi?

Sherina Samson is eight months pregnant woman. When she finds out about her husband’s extramarital affair, she asks her husband about it. He is speechless and she is getting angry. Then she prepares dinner for the two of them and gets in the car and leaves the house for something. On the way, her car was involved in a minor accident and she informed the police about that. When she returned home, she found her husband dead and reported the matter to the police. When the police arrive at the house, they find out that this is a murder and they look for the weapon that killed her husband. Will they find this killer?

Foto Galeri

New Year’s Eve
Yılbaşı Gecesi

Yönetmen / Director : Zeyingtai Steven Lyu
Senaryo / Writer : Zeyingtai Steven Lyu
Görüntü Yönetmeni / Cinematography : Yang Wang
Kurgu / Editor : Zeyingtai Steven Lyu
Müzik / Music : Changning Gu
Yapımcı / Producer : Zeyingtai Steven Lyu
Ülke/Country : ABD/ USA

Sinopsis/ Synopsis:

Yılbaşı gecesi, yaşlı adam, eski avlu evini satmak hakkında oğlu ve gelini ile konuşurken takım elbiseli bir adamı denetlerken Çin kaligrafisi yazısı yazar. Karanlık çökerken, aile köfte yemek için yemek odasında toplanır. Yaşlı adamın ailesini Amerika’ya göç etmek yerine eski evde yaşamayı tercih ettiğine ikna etmeye yönelik son girişimi başarısız olur. Ölen karısı ve küçük oğluyla birlikte havai fişekleri yakmanın nostaljik hatırasının keyfini çıkarırken, kaybettiği zamanı anmak için torununu bazı yasak havai fişekleri atmaya götürmeye karar verir. Oğlu onları akşam yemeğine çağırmaya geldiğinde gizli planları ortaya çıkar. Uzun bir süre sonra kendi başına hukuksuz eylemine devam etmeye karar verir ve gökyüzünde bir kez daha havai fişekler açar. Havai fişeklerin sesi çok geçmeden polis sireni ile karışır.

In the morning of New Year’s Eve, the old man is writing Chinese calligraphy when he oversees a man in the suit talking to his son and daughter-in-law about selling the old courtyard house. As the dark falls, the family gathered in the dining room for dumplings. The old man’s last attempt to persuade his family that he prefers to live in the old house instead of migrating to America fails. Reveling in the nostalgic memory of lighting firecrackers with his departed wife and juvenile son, he decides to take his grandson to shoot off some forbidden fireworks as a commemoration for the lost time. Their secret plan is exposed when his son comes to call them for dinner. After a long moment on his own, he decides to proceed with his unlawful action and makes fireworks blooming in the sky once again. The sound of fireworks is soon blended with the police siren at far.

Foto Galeri

Otava

Yönetmen/Director : Lana Bregar
Senaryo/ Writer : Lana Bregar
Görüntü Yönetmeni/Director of Cinematographer : Ziga Planinsek
Kurgu/Editing : Patric Krajnc
Müzik/Music : Simon Pensek, Alenja Pivko Knezevic
Yapımcı/Producer : Nina Robnik
Ülke/Country : Slovenya – Slovenia

Sinopsis/ Synopsis:

Fiziksel olarak büyükannesinin çiftliğinde bulunmak zorunda kalan bir genç kız, annesinin anıları üzerine bir yolculuğa çıkar.

An adolescent girl tries to dream about memories of Mother while having to be physically present in the surrounding farm with grandmother.

Foto Galeri

Gaz
The Gas

Yönetmen/Director : Utku Çırak
Senaryo/ Writer : Utku Çırak
Görüntü Yönetmeni/Director of Photography : Volkan Yıldız
Kurgu/Editing : Ahmet Erdil, Utku Çırak
Yapımcı/Producer : Tonguç Gündüz, Utku Çırak
Ülke/Country : Türkiye/ Turkey

Sinopsis/ Synopsis:

Köyde yaşanan olağanüstü durum üzerine köy halkı yetkililere ulaşamaz. Köylüler Muhtar ve Kadir önderliğinde çeşitli ayinler düzenleyerek köydeki laneti kırmaya çalışır. Bir süre sonra köye gelen hükümet yetkilisi, otoriter bir tavırla köylüleri başka bir gerçeklikle karşı karşıya getirecektir.

At the end of an extraordinary situation in the village, when the people of the village cannot reach the government, they try to break a curse by organizing various rituals under the leadership of the Mukhtar and Kadir. After a while, the government official who comes to the village will confront the villagers with another reality in an authoritarian manner.

The Hobbyist
Amatör

Yönetmen/Director : George Vatistas
Senaryo/ Writer : Frederic Brown
Görüntü Yönetmeni/Director of Photography : Ryan De Franco
Kurgu/Editing : Adrian Carey
Müzik/Music : Rob Eletto
Yapımcı/Producer : David E. Munz-Maire
Ülke : ABD/ USA

Sinopsis/ Synopsis:

Görünüş itibariyle sıradan bir kişi izlenimi uyandırsa da gerçekte bir zehir arayışında olan Sangstrom’un ziyaret ettiği gizemli bir eczacının etrafında dönen Yeni Kara Film türünde bir kısa film. Sangstrom bilge simyacıdan umduğundan fazlasını alacaktır.

A short neo-noire thriller centered around a mysterious druggist visited by Sangstrom, a seemingly ordinary man in search of an undetectable poison. Yet, Sangstrom winds up getting more than he bargained for from the sagacious alchemist.

Foto Galeri

The Recess
Teneffüs

Yönetmen/Director : Navid Nikkhah Azad
Senaryo / Writer : Navid Nikkhah Azad
Yapımcı / Producer : Navid Nikkhah Azad
Ülke/Country : İran/ Iran, Islamic Republic of

Sinopsis/ Synopsis:

On yedi yaşındaki Sahar, en sevdiği futbol takımının lig şampiyonluğu için maçını izlemeye kararlıdır. Kadın olarak spor müsabakalarına katılması yasaklanan Sahar, arkadaşlarının da yardımıyla erkek kılığına girer. Sahar’ın kılık değiştirdiği ortaya çıkınca işler trajik bir hal alır. Gerçek olaylardan ilham alan The Recess, İran toplumundaki cinsiyet baskısını araştırır.

Seventeen-year-old Sahar is determined to watch her favorite soccer team play for the league championship. Barred from attending sports events as a woman, Sahar disguises herself as a boy with the help of her friends. Things take a tragic turn when Sahar’s disguise is uncovered. Inspired by true events, The Recess explores gender oppression in Iranian society.

Foto Galeri

Un Silencio Prolongado
Uzun Bir Sessizlik

Yönetmen/Director : Pau Verdalet
Görüntü Yönetmeni/Director of Photography : Ian Br. Morales
Kurgu/Editing : Pau Verdalet, Ian Br. Morales
Müzik/Music : Jhon Fredy RamosOriginal, Juliana
Riveros, María Camila Velásquez
Yapımcı/Producer : Paypa Productions, Toonymania LLC,
Red Crew Films, Uno Ochenta y Cinco,
Global Premier Frozen Berries
Ülke/Country : Meksika/ Mexico

Sinopsis/ Synopsis:

Genç bir çift, ilk kızlarının doğumuyla birlikte kendi gerçekleriyle yüzleşmek zorunda kalır. Bilinçaltlarında uyuyan hayaletleri, onları yaşamla ölüm arasındaki ince çizginin nerede olduğunu bile sorgulatacak güçtedir.

A young couple will be forced to face their own reality upon the birth of their first daughter, and in the process to awaken the ghosts that had been asleep in their own subconsciousness, to the point of even questioning where the fine line between life or death lies.

English EN Türkçe TR
Share This