Select Page

Festival Hakkında

Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali, Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde, Sakarya Büyük Şehir Belediyesi iş birliği ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlenmektedir.

Festivalimiz, 2015 yılında Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından Golden Pumpkin adı ile yapılmaya başlanmıştır. Festival adı Sakarya şehri ile özdeşleşmesi ve Sakarya kültürünün gelişmesine katkı sağlaması amacı ile 2020 yılında Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali olarak değiştirilmiştir. Festivalin odak noktasında üniversite öğrencileri bulunmaktadır. Öğrenciler festivalin her safhasında aktif rol alarak yer alarak festivali hem yakından takip etme şansı bulmakta hem de sektörden önemli isimlerle mezun olmadan önce çalışma fırsatı elde edebilmektedir.

Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali tecrübesi her yıl artan ekibi ile Türkiye ve yurt dışındaki sinemaya meraklı öğrencileri bir araya getirmektedir. Festival ile öğrenci filmlerini ödüllendirerek, öğrencilerin sinemaya olan ilgileri artırılmaya çalışılmaktadır. Festival kapsamında birçok akademisyen, yapımcı ve yönetmenle atölyeler düzlenmekte ve bu vesile ile film çekmek isteyen öğrenciler cesaretlendirilmektedir.

EnglishTürkçe
Share This